Elkészültem a két héttel ezelőtti feladat megvarrásával, ami a sashikó volt
A Sashikó( szasikó) Japán északi régióiból származik. Kifejezetten téli tevékenység volt ez a hímzés, amikor a nagy hó miatt nem lehetett a földeken dolgozni. A takarékosság jegyében született, főleg a háborús időszakokban nőtt meg a jelentősége, bár a textiliák újrahasznosításának spirituális tradiciói voltak.
A Sashiko egzotikus, hagyományőrző, mégis modern textilmunka. Maga a szó: pici öltés jelent.
Ezzel a technikával a régi, elronygolódott ruhákat varrták több rétegeben egymáshoz, így tüntették el a lyukakkat, erősítették meg vele az anygot, alkottak belőlük meleg és jó tartású öltözékeket.
Nem dobtak ki semmit, az elvásott ünnepi viseletből--> munka ruha--> táska--> törlőrongyok, konyharuhák születtek valamennyi Sashikóval.
A hímzés tudománya anyáról lányára szállt. Sok ma is használt motívum a hagyományos minták nyomán született, családi szimbolumokból alakult ki.
A Sashikonak nagy szerepe volt a TÜRELEMRE ÉS AZ ÁLLHATATOSSÁGRA nevelésre.
Ugyanis ezek voltak egy földműves feleség legfőbb erénye.
Sokat gondolkodtam, hogy tudnám a legkönnyebben felrajzolni az anyagra ezt a mintát. Miután fehér indigóm nem volt, így ki kellett találnom valami mást. A megoldást a szükségessé váló szunyogháló adta. A tüll anyagra átmásoltam a papirról és aztán sima fehér szabó krétával, ami igazából ceruza volt, rárajzoltam az anyagra ( a képen halványan látszik is a fehér a csik)
.