Az utóbbi időben nagyon megfogott az ázsiai kultúra, a történelem.... Így aztán szivesen nézem a történelmi ázsiai sorozatokat, eredeti nyelven, felirattal. És elámulok dolgokon.
Ezért aztán amikor megláttam, hogy február 8-a Törött tűk fesztilváljának a napja Japánban, úgy éreztem ezt a különlegességet meg kell osztanom veletek.
Ez egy 400 éves tradicionális ünnep. Összegyűjtik minden olyan kisgép, szerszám, törött, elhasznált tűit, amit az elmúlt évben használtak.
A japánok úgy vélik, hogy minden amit használunk él és áthatja a mi szellemünk, az energiánk, gondolataink, bánatunk és örömünk. Ezért aztán nem szabad csak simán kidobni a szemétbe, hanem a tiszteletet megadva "eltemetni".
Ezen a napon a nők kimonóban, a templomokban és szentélyekben ősi szertartás szerint eltemetik a tűket.
A legtöbbször egy puha anyagba beletűzik (puha pihenés legyen a kemény munka után) aztán szépen becsomagolják és "eltemetik" Vannak akik üvegekben gyűjtik és így emlékeznek azokra a munkákra, amiket ezekkel a tűkkel készitett.
Számomra nagyon érdekesek ezek a gondolatok.....
Ez nagyon érdekes és szép is! Köszönöm, hogy megosztottad velünk!
VálaszTörlésÁgi
Hát igen. Mi valahogy nem így gondolunk a használati tárgyainkra....Mindenesetre engem megérintett a gondolat.
Törléseltörtem már néhány tűt, de ez soha nem jutott volna eszembe, lehet, hogy kipróbálom
VálaszTörlésEl tudom képzelni, amennyit himeztél már....
TörlésDe jó, hogy megosztottad velünk!
VálaszTörlésÖrülök, hogy tetszik
TörlésÉrdekes dolgok vannak a világban !
VálaszTörlésEngem valahogy meghatott. Tényleg annyira természetesnek vesszük, hogy százféle tűból válogathatunk, ha valami baja van kidobjuk és meg sem fordul a fejünkben, hogy milyen nagy szolgálatot tett......
TörlésLélekmelengető egy munkaeszköz ilyetén megbecsülése, különösen a mai világban, amikor oly könnyedén válnak meg emberek a dolgaiktól, hogy a legújabb változatra cseréljék.
VálaszTörlésIgen, ez így van. A fatűk korából származik az ünnep....
Törlés